Člověk a svět práce

Ukázky z metodik vytvořených v projektu Člověk a svět práce na ZŠ Krhanice

Permakulturní zahrady

Datum: 27. 11. 2014

Ve středu 12. 11. 2014 přijela do naší školy odbornice na permakulturní a živé zahrady paní Kozielová z Přestavlk u Čerčan, aby zasvětila žáky 5. třídy do tajů permakulturních zahrad.

Korálkování pro učitele

Datum: 27. 11. 2014

V pondělí 10. 11. 2014 se měli pedagogové naší školy možnost v rámci projektu Dílny a zahrada zúčastnit dvouhodinového korálkovacího semináře. Naučili se s pomocí drátku korálkovat vánoční hvězdu.

Exkurze do čistírny odpadních vod

Datum: 5. 11. 2014

4. listopad byl dnem, kdy žáci a žákyně pátého a devátého ročníku krhanické základní školy navštívili muzeum Stará Čistírna v Praze Bubenči. Výlet to byl, dá se říci, dobrodružný. Před devátou hodinou ranní všichni zúčastnění nasedli do vlaku mířícího na pražské Hlavní nádraží, kde následovně doslova oblehli automaty na lístky do metra a autobusu. Času opravdu nebylo nazbyt.

Třídíme s kravičkou Zvoničkou

Datum: 3. 11. 2014

Dne 31. 10. 2014 proběhl v rámci programu Dílny a zahrada na zahradě školy workshop pro děti mateřské školy a 1. třídy. Smutná kravička Zvonička byla ráda, že jí děti pomohly vyčistit pastvinu od odpadků, které tam lidé naházeli.

Vzdělávací program Dravci v letu

Datum: 29. 10. 2014

Dne 24. 10. 2014 měli všichni žáci naší školy možnost zhlédnout populárně naučný program Dravci v letu. Zkušení odborníci ze záchranné stanice Penthea představili dětem obvyklé místní i méně známé dravce jako káňata, poštolku, sokola, orly, ale i supa.

Třetí třída ochutnávala...

Datum: 6. 10. 2014

Zima se blíží, chmury nás netíží, víme jak je rozehnat. Co takhle čaj se stévií? To je název s projektu dílny a zahrada.

Rillichovo truhlářství

Datum: 2. 6. 2014

Dne 4. dubna jsme se vydali s 9. třídou autobusem do nedalekých Bukovan a navštívili zde „trochu jiné" truhlářství pana Rillicha.

Kamenictví Jerman

Datum: 2. 6. 2014

V úterý 27.5. 2014 jsme si s 3. a 8. třídou prohlédli provozy kamenictví Jerman. Většina z nás chodí dennodenně kolem, aniž by tušila, že zdejší firma má již 90 let dlouhou historii! Provozem nás provedl bývalý zaměstnanec firmy, pan Král.

Datum: 29. 5. 2014

Dne 22. 4. 2014 proběhl v rámci Dne Země na celém 1. stupni projekt Třídění odpadů. Na začátku aktivity mělo hodně žáků představu, že třídění na papír, plasty a směsný odpad je dostatečné. Během programu si děti (vzhledem ke zvoleným typům odpadků) mohly uvědomit, jak ve skutečnosti složité je odpad správně a přesně vytřídit

Člověk a svět práce na Základní škole Krhanice

Datum: 30. 5. 2013

Středa 16. října byla pro děti z přípravné a první třídy jiný den než všechny ostatní. První změnou bylo, že jsme strávili celé dopoledne společně. A aby nás ještě nebylo málo, přišlo nám na pomoc osm ochotných maminek. Nejviditelnějším rozdílem od běžných dní ale bylo, že ten den nepřišly do školy děti, ale samí kostlivci, čarodějnice a dýně. Slavili jsme totiž společně Dýňový den.