Regionální učebnice

Od školního roku 2018/2019 je naše škola zapojena do čtyřletého projektu, který si klade za cíl zmapovat kraj mezi Vltavou a Sázavou formou regionální učebnice pro základní školu. Publikace odpovídající formou informovat žáky o historických, geografických a kulturních poměrech v regionu. Do projektu je zapojeno 5 škol – ZŠ Netvořice, ZŠ Krhanice, ZŠ Neveklov, ZŠ Křečovice a ZŠ Týnec nad Sázavou. Vše probíhá pod záštitou Posázaví o.p.s.

Regionální učebnice vznikne v písemné a vázané podobě. Texty budou doprovázet fotografie, kresby, úkoly a pracovní listy k vybraným tématům. K dispozici bude i digitální forma učebnice, která bude obsahovat obrazové i zvukové záznamy.

Učebnice bude zpracována napříč jednotlivými předměty a určena pro různý věk dětí, bude tedy využitelná pro žáky prvního až devátého ročníku.

Velmi důležitou skutečností je, že se na vzniku učebnice podílejí samotní žáci. Na části učebnice, která mapuje obec Krhanice a Lešany, v současné době pracují čtyři žáci 9. ročníku a jejich garant.