Základní škola Krhanice
Krhanice

3. ročník

#

Recitační soutěž

Datum: 21. 3. 2023

Dnes proběhla recitační soutěž žáků naší školy. Svůj umělecký výkon předvedli zástupci všech ročníků. Z naší třídy postoupilo do školního kola šest žáků a tři z nich se umístili ve své kategorii na prvním, druhém i třetím místě. Všem zúčastněným děkuji za snahu a aktivitu a vítězům gratuluji.

#

Bruslení

Datum: 23. 2. 2023

V letošním školním roce se nám podařilo zajistit bruslení pro naše žáky. Děti byly rozděleny do několika skupin, podle jejich dovedností. Všichni si zaslouží velkou pochvalu, protože i děti, které stály na bruslích poprvé, zvládly nakonec bruslit bez pomoci. Všichni jsme si to moc užili.

#

Včela a její společenstvo

Datum: 14. 2. 2023

Jaký je život včel? Co všechno dělají? Každá jednotlivá včela má totiž svůj důležitý úkol: od výchovy nováčků přes stavbu plástů až po sběr nektaru a pylu. Dozvěděli jsme se také, jak se včelaři o svá včelstva starají, aby se jim dobře dařilo a byla zdravá. Seznámili jsme se se včelařskými pomůckami

#

Jak to bude dál?

Datum: 13. 2. 2023

Děti ve skupinkách vymýšlely pokračování příběhu.
Učily se spolupracovat a respektovat myšlenku druhých. Snažily se vnímat prostředí, postavy a náladu příběhu, který tvořily společně.

#

Pracovní činnosti - Pečeme jablečný závin

Datum: 2. 2. 2023

Nejprve jsme na pečení připravili vše potřebné, po té jsme si práci rozdělili. Děti si samy okrájely a nastrouhaly jablka a plnily si závin. Práce jim šla pěkně od ruky. Po upečení jsme si ho s chutí snědli.