Informace o projektu

Základní informace o projektu:

Číslo Prioritní osy: 1 Počáteční vzdělávání

Oblast podpory: 1.1

Příjemce: Základní škola Krhanice, okres Benešov

Název projektu: Rozvoj technických dovedností žáků ZŠ Krhanice

Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/57.1039

Cíl realizace klíčové aktivity:

Cílem klíčové aktivity je rozvoj technického vzdělávání na základních školách formou vytváření žákovských výrobků. K tomu přispívá tato aktivita využitím vybavení školní dílny. Podstatou realizace je vytváření žákovských výrobků na základě plánu rozvoje technických dovedností a následné vyhodnocení.

Popis realizace:

Do vytváření žákovských výrobků se aktivně zapojí minimálně 15 žáků druhého stupně ZŠ podporovaných učitelem. Učitel vybere typ výrobku, při samotné realizaci zhotovování budou žáci vytvářet portfolio. Pro práci budou mít žáci k dispozici pracovní list s nákresem výrobku a popis postupu práce. V průběhu práce bude podporován rozvoj klíčových (měkkých) kompetencí žáků, jako je např. spolupráce, komunikace, schopnost řešení problémů, aj. Z průběhu realizace zpracuje každý žák své portfolio, které bude obsahovat vlastní sebehodnocení žáka a formativní hodnocení ze strany učitele.

Pro realizaci aktivity bude sloužit potřebné vybavení školní dílny nářadím pro žáky i pedagoga. Aktivitu je možné realizovat i formou projektového dne.

Datum vložení: 13. 10. 2015 14:52
Datum poslední aktualizace: 16. 7. 2020 14:53