Recitační soutěž 2023

Recitační soutěž 2023 1

21. března

Recitační soutěž

21.3. 2023 proběhl na naší škole další ročník recitační soutěže. Místa předsedy poroty se již potřetí ujal pan Tomáš Turek, herec pražského Divadla v Dlouhé. Dalšími členy poroty, která spolu výborně spolupracovala, se stali pan starosta Mgr. Aleš Papoušek a bývalý pan ředitel naší školy pan Mgr. František Brabec.

V úvodu soutěže nás pan Tomáš Turek pozval do svého divadla na zajímavá představení pro děti. Pak se již rozběhla vlastní soutěž. Jednotlivá vystoupení uváděla dvě děvčata ze šesté třídy.

O první tři místa a cenu poroty se bojovalo ve 4 kategoriích. Obecenstvo, tvořené našimi žáky, a porota vyslechly přes 40 recitačních vystoupení. Po vyhlášení výsledků nás čekal ještě jeden umělecký zážitek; to když pod vedením předsedy poroty pan Tomáše Turka předvedli výherci 4. kategorie krátký dramatický výstup.

Mezi naše nejlepší patřili v soutěži Adéla Zvolská (2.tř., I. kat.), Šimon Strnad (3.tř., II.kat.), Ela Šarlota Riedlová (7.tř., III.kat.) a Kristina Dřízgová (9.tř., IV.kat.).

Kromě diplomů byly všem vítězům odměnou nejen věcné dárky, ale zejména upřímné, hlasité ovace jejich spolužáků.

O. Rabiňáková

Datum vložení: 27. 3. 2023 12:08