Spustili jsme nové webové stránky.

Krhanický mistr Evropy

Martin Miffek

Martin Miffek z 8. třídy na Taekwon-do Mistrovství Evropy 2022

V chorvatském městě Poreč se ještě nedávno konalo Taekwon-do Mistroství Evropy 2022. Taekwon-do je korejské bojové umění sebeobrany, které je ale po Česku docela rozšířené - zacvičit si ho můžete i tady v Krhanicích.

Letos se tedy 26. 3. - 2. 4. konaly první velké mezinárodní závody a česká reprezentace na ně vypravila 54 závodníků. Mezi nimi i jednoho krhanického šampiona - Martina Miffka.

Sportovní Taekwon-do je všestranné a závodníci s emohou účastnit několika disciplín. Jednou z nich jsou tuly, neboli technické sestavy s přesně danou choreografií. Tyto kategorie bývají nejhojněji obsazené, protože se dělí jenom podle věku a pásku. Martin soutěžil proti ostatním maldším juniorům s I. danem. I přes silnou konkurenci vyhrál několi zápasů a všplal se až na vrchol pavouka do finále. Odtud si nakonec odnesl druhé místo, což je velký úspěch. Naši repre ale výsledek zápasu nestresoval, protože jeho soupeř byl také Čech, a Česko tuto kategorii tedy úplně ovládlo.

Martin se ale zapojil i do týmových soutěží. Tuly družstev se od sestav jednotlivců liší chlavně elementem skupinové choreografie, která si hraje s načasováním a rozestavěním závodníků tak, aby získali zlatou medaili. Úspěch ale měli i ve sportnovním boji družstev. Při tomto typů zápasů oba týmy střídavě nasazují zápasníky proti sobě, dokud jedna strana nemá tři vítěžství. Jde nejen o dobré závodníky, ale i chytré kouče, a ti čeští to dotáhli na krásné třetí místo.

Martin se tedy vrátil jako mistr Evropy a Česko i díky němu skončilo jako druhá nejúspěšnější země. Děkujeme za podporu škole i městu. Pokud byste si chtěli také zacvičit, tréninky máme každý čtvrtek v 16:45-18:00 tady na ZŠ Krhanice, nebo můžete navštívit náš web tkd.cz pro víc informací.