Základní škola Krhanice
Krhanice

Exkurze na Vyšehrad

S osmou třídou jsme se vydali po stopách minulosti

V pondělí 13. května jsme s žáky osmé třídy vyrazili na prohlídku Vyšehradu. O program se museli postarat sami žáci, kteří přede dostali zadány referáty. Průvodcování se ujal Míša Filip, který bedlivě prostudoval historii celého areálu i jednotlivých budov. Seznámili jsme se také s historií Slavína, pověstí o Šemíkovi, s některými slavnými osobnostmi, které jsou na Slavíně pohřbeny a povinnou zastávkou byly i tzv. Čertovy kameny, jež pochází z krhanického kamenolomu, jak nám vysvětlila Ela Riedlová. Neminuli jsme ani kapli svatého Martina, s nutnou fotografií našeho svatého Martina. Užili jsme si i výhled na Prahu. Následně jsme se přesunuli pěšky na Václavské náměstí, kde proběhlo občerstvení, a pak už cesta na vlak a domů. Celý výlet se podařil, všichni byli připraveni a moc milá byla i zmínka od zahraničních turistů, kteří naše děti pochválili, jak se umí na pietních místech hezky chovat.

Datum vložení: 14. 5. 2024 12:13
Datum poslední aktualizace: 14. 5. 2024 12:32