Základní škola Krhanice
Krhanice

Spustili jsme nové webové stránky.

Noc s Andersenem on-line

Jednoho dubnového dne, při on-line výuce, děti z druhé třídy napadlo, že se můžeme někdy sejít on-line i večer a číst knihu.

Noc s Andersenem on-line

Jednoho dubnového dne, při on-line výuce, děti z druhé třídy napadlo, že se můžeme někdy sejít on-line i večer a číst knihu. Všem bylo líto, že loňský i letošní rok jsme kvůli koronaviru přišli o krásnou akci Noc s Andersenem. Tak vznikl nápad, že to letos zkusíme on-line.

9. 4. jsme se večer sešli na Teams. Jako četbu na pokračování čteme ve škole knihu Dorotka a mořští loupežníci. V knize zlý kapitán Šabršulíno zavřel Dorotku do podpalubí. A protože kapitán je strašpytel a zbabělec, Dorotka musela udělat něco kouzelného, aby se vysvobodila.

A tak děti dostaly za úkol vymyslet, jak jí pomoci. Prvním úkolem bylo poprosit rodiče o list s tajnou zprávou. Ale nebylo to zadarmo. Rodiče zadali dětem úkol, který musely ihned splnit. Někdo vynášel koš, někdo uklízel v pokoji....

Pak se děti rozdělily do skupin a luštily tajnou zprávu. Dozvěděly se, že musí zatelefonovat na neznámé číslo. Hlas v telefonu jim řekl, co si mají připravit na kouzelný pokus. Smícháním různých ingrediencí vytvořily bublající sopku, která by jistě Šabršulína vystrašila a uvěřil by, že je Dorotka čarodějnice, které se musí co nejrychleji zbavit. Na další pokračování příběhu o Dorotce si děti musely počkat do školy.

Na závěr programu jsme si popovídali, kdo byl H. CH. Andersen, některé děti představily knihy, které četly. Potom jsme se rozloučili, popřáli si dobrou noc a těšili se na setkání ve škole.

A zde je krátká ukázka z tajné zprávy.

Vyřeš tajnou zprávu.

1. První písmeno

Které je první písmeno v křestním jméně vašeho spolužáka? Sedí ve druhé lavici v řadě u okna.

2. Druhé písmeno

Váš spolužák má rezavé vlasy. Druhé písmeno tajenky je první v jeho křestním jméně.

3. Třetí písmeno

Který z chlapců v naší třídě píše levou rukou? Třetí písmeno tajenky je první v jeho křestním jméně.

4. Čtvrté písmeno

Najdi si učebnici Českého jazyka na straně 108. Další písmeno tajenky je 7 písmeno v abecedě.

5. Páté písmeno

Poslední písmeno v tajence je první písmeno dívky z naší třídy, která přišla nově tento školní rok.

A máte slovo:

Pokračujeme dál. Musíte vyluštit 9 čísel. Budete potřebovat pracovní z matematiky.

1.  Najdi s v pracovním sešitu st. 14/3. V prvním řádku najdi poslední příklad. Jeho výsledek je první hledané číslo.

2. Tímto číslem se nedělí. Co to je?

Datum vložení: 12. 4. 2021 19:09
Datum poslední aktualizace: 28. 4. 2021 19:12