Preventivní program Jim a Jule

informace o programu

Preventivní program Jim and Jule

Základní škola Krhanice se stala pilotním objektem pro preventivní semináře z programu Jim and Jule. Do projektu byly vybrány tři třídy – pátá, šestá a osmá. Všechny preventivní programy byly pro školu zdarma.

Pro mladší žáky byl program rozdělen na dvě části. První proběhla 26. ledna, druhá s odstupem měsíce, tedy 23.2. Oba programy byly na dvě vyučovací hodiny. Osmý ročník měl program pouze jednodenní, ale trval 3 vyučovací hodiny.

Program Jim and Jule se zaměřuje na prevenci nevhodného chování na internetu. U mladších žáků se zaměřuje především na to, kolik času je dobré věnovat moderním technologiím, a kolik naopak věnovat aktivnímu trávení volného času například sportem nebo setkáváním s kamarády.

Pro starší žáky byl vybrán program Seznamka. Žáci byli informováni o tom, jaké nástrahy mohu na seznamkách čekat, čemu se vyvarovat, jak je užívat bezpečně, jaká data na nich sdílet, atp.

Zuzana Bartoňková

Datum vložení: 4. 3. 2022 8:13