Čistá řeka Sázava

Žáci osmé třídy a několik deváťáků vyrazilo na úklid v okolí

Jako každý rok, i letos se naše škola zapojila do úklidu okolí řeky Sázavy. Akce byla určena pro osmou třídu, ale protože vyšla na den přijímacích zkoušek a ve škole zůstali žáci, kteří přijímačky nedělají, rádi jsme je přibrali s sebou. Rozdělili jsme se na dvě skupiny, první šla od školy podel hřbitova a druhá nejprve ke střelnici, poté dle náhonu. Opě skupiny se setkaly u Kaňova. Podařilo se nám nasbírat deset velkých plastových pytlů odpadků. Největší kuriozitou byly letos vidle nalezené u střelnice. Ty nám následně posloužily k dolování odpadků z řeky. Některé dívky uklízely tak vehementně, že si vykoupaly boty, naštěstí ale zachovaly duchapřítomnost a poradily si náhradní obuví, jak je patrno z fotografií.

Všem děkujeme za pomoc s úklidem, obci potom za rukavice, pytle a především odvoz sesbíraného odpadu.

Datum vložení: 12. 4. 2024 12:08
Datum poslední aktualizace: 12. 4. 2024 12:17