Výlet do ekocentra Hrachov

Ve čtvrtek 25. dubna jsme společně se třídou šestého ročníku vyjeli na výlet do ekocentra do Hrachova u Sedlčan. Autobus odjížděl v 7:45 ráno. Cesta trvala cca hodinu.

Když jsme dorazili na místo, rozdělili jsme se na dvě skupiny – na sedmý a šestý ročník. Okruh se dělil na dvě trasy a obě vedly do stejného cíle. První trasa vedla nahoru, druhá dolů.

Když jsme vyšli, bylo už pořádné vedro. Dostali jsme papíry s úkoly, které máme plnit. Úkolů bylo deset. Do konce stezky jsme došli asi po hodince, potom jsme dostali přestávku na 15 minut. Někdo si doběhl něco koupit, protože přímo v ekocentru byl k dispozici menší obchůdek.

Po pauze se konala prohlídka už zotavených i zraněných zvířat. Bylo jich tam mnoho, ale nejvíce mne ohromil orel mořský svou výškou.

Po skončení prohlídky jsme se vydali domů. Cesta mi přišla kratší, nežli cesta tam.

V ekocentru se mi líbilo. Hlavně se mi líbilo, že se někdo dokáže ještě starat o zraněná zvířata. Líbí se mi, že člověk se o přírodu umí i starat a ne jen ji ničit. Užila jsem si to a ráda bych se tam znovu podívala.

Autor: Adéla Grolmusová, 7. ročník