Milí druháčci,
tento týden se budeme, pro nás nezvykle , učit celých pět dnů. Ale něčím tento týden přece jenom zvláštní je. Na chodbě školy mnohem častěji než jindy uslyšíme angličtinu. Máme tady totiž na návštěvě 6 zahraničních studentů, kteří učí děti na 2. stupni. Ale i my budeme mít možnost se s nimi setkat. V pátek 4. vyuč. hodinu nám každý z nich představí svou zemi.
V českém jazyce si vysvětlíme psaní „mě“, v matematice začneme násobit číslem 3.

Připomínám bazar hraček a knih ve středu 16.5. mezi 15 a 17hod. Moc děkujeme všem, kteří nějaké věci na prodej přinesli. Také děkujeme za sběr starého papíru, který můžete nosit až do konce května.

Přeji všem hezký týden. Lucka Kolorosová

Milí rodiče, kdo mi ještě neposlal vyplněný „Informovaný souhlas“ nutný vzhledem k evrop směrnici GDPR, prosím do pátku 18.5. Děkuji. Během tohoto týdne budou mít děti v žákovské knížce informaci o fotografiích, kolik má kdo přinést peněz.

Informace pro mažoretky – čekají nás tato vystoupení:
Pátek 8.6. dopoledne – generálka na besídku školní družiny
Úterý 12.6. 16hod. – besídka školní družiny
Sobota 16.6 odpoledne – akce „Krhanice sobě“ – fotbalové hřiště
Úterý 26.6. – akce „Letní slavnost“ – před školou
Prosím, jestli už teď víte, že na některé vystoupení vaše mažoretka nemůže, dejte mi co nejdříve vědět. Děkuji.

Sebehodnocení ( čím mi to jde lépe, tím více vybarvených smailíků)
Umím násobky tří.

Pamatuji si alespoň jeden stát, o kterém nám vyprávěli zahraniční studenti, a vím, kde leží.