2. třída (2017/2018)

Milí druháčci,

toto je poslední týdenní plán, ve kterém vás takto oslovuji. V příštím týdenním plánu už to bude „Milí třeťáci“ J

Máme před sebou posledních společných pět dnů v druhé třídě. Každý den budeme končit v 11.30 – i v úterý.

V pondělí se budeme ještě učit z vašich učebnic a pracovních sešitů. Odpoledne se pak spolu uvidíme na společném stanování za školou.

Od úterka si už nechej všechny prac. sešity doma. Do školy si nos pouze penál. Ve středu dostaneš učebnice do 3. třídy.

V pátek už budeš potřebovat pouze desky na vysvědčení J V pátek budeme ve třídě končit přibližně v 8. 45, pak půjdeš do družiny nebo domů podle toho, co tvoji rodiče vyplnili na lístku z družiny.

Během úterý a středy si prosím vykliď skříňku v šatně, vše kromě přezůvek si odnes domů. Ve čtvrtek budeme společně skříňky umývat. Klíček od skříňky si pak doma pečlivě ulož, ať ho po prázdninách najdeš.

Bohužel ještě nepřišlo vyúčtování za autobus do Fabuly. Během dvou dnů vám pošlu smsku s částkou, kterou budu vybírat. Počítejte cca 170Kč.

Tento týdenní plán už nemá žádné sebehodnocení, nenos mi ho nazpátek.

Připomínám Letní trhy a rozloučení se školním rokem v úterý 26.6. od 15.30 do 17h. Mažoretky se sejdou ve 14.45 ve třídě s hůlkou, cvičkami, podkolenkami, sponkami, gumičkou, hřebenem.

Tentokrát ti přeji nejen hezký týden, ale také krásné prázdniny J

Lucka Kolorosová

Prosím, myslete během prázdnin na to, že dva měsíce bez čtení a počítání jsou pro děti příliš dlouhá doba na to, aby toho hodně nezapomněli. Ušetříte jim (i nám) spoustu práce a námahy, pokud budou alespoň občas i během prázdnin počítat a číst.

Moc vám děkuji za hezký rok s vašimi dětmi a za všechnu pomoc a příjemnou spolupráci. Jsem moc ráda, že spolu budeme i příští školní rok.

Milé děti,
doufám, že jste si užili hezké Velikonoce. V úterý si o nich budeme vyprávět.
Protože se blíží čtvrtletí, budete psát příští týden čtvrtletní práci z matematiky (úterý 10.4.) a z českého jazyka (čtvrtek 12.4.). Z matematiky tam budou příklady na sčítání a odčítání do 100 s přechodem přes desítku, porovnávání čísel, slovní úlohy. V českém jazyce budete poznávat podstatná jmena, ověřím si psaní velkého písmene ve vlastních podstatných jménech, psaní předložek odděleně od následujícího slova, psaní i/y po tvrdých a měkkých souhláskách. Součástí práce bude také diktát a přepis. To všechno budeme opakovat a procvičovat i ve škole.

V pátek nás čeká odpoledne, večer a noc s knížkou. Sejdeme se ve třídě v 16.30. Rodiče si vás vyzvednou v sobotu mezi 8 a 8.30. Pro ty, kteří ve škole spát nebudou, přijdou rodiče kolem 19.30. S sebou spacák, karimatku, polštářek, pyžamo, kartáček, pastu, ručník. Těším se. Kdo ještě nepřinesl 90Kč na jídlo, odměny a materiál, nejpozději zítra.
Dnes jste dostali výprodejový katalog Albatrosu. Objednávkové listy mi můžete nosit do pátku 13.4.

Přeji vám hezký týden. Lucka Kolorosová

Milí rodiče, ve středu 18.4. od 17hod proběhnou třídní schůzky. Stejnou informaci máte i v žákovské knížce, prosím o podpis.

Sebehodnocení ( čím mi to jde lépe, tím více vybarvených smailíků)

Umím vyprávět příběh, který jsme si četli při spaní ve škole.

Umím vyjmenovat měkké a tvrdé souhlásky.

Milé děti,
čeká nás poslední týden před jarními prázdninami. Doufám, že si ho spolu hezky užijeme. Pamatujte si, prosím, o čem jsme spolu mluvili v pátek během tělocviku, mějte na paměti nejen naše třídní pravidla, ale hlavně pravidla slušného chování. Víte, že náš skřítek Matýsek už má nakročeno hledat si jinou třídu s hodnějšími dětmi, kterým bude rozdávat odměny ze své truhly pokladu. To by byla určitě škoda.

V pondělí hned ráno začneme preventivním pořadem o kyberšikaně.

V českém jazyce budeme dále poznávat podstatná jména a připomeneme si psaní velkého písmene na začátku vlastních jmen. Určitě už tento týden dočteme společně knížku o Adamovi, Evce a dozvíme se, jestli se jim podaří pomocí kouzelných klobouků zachránit Viléma. Ve středu si přineste do školy knížku, kterou právě teď doma čtete. Ten, kdo ještě nepřinesl čtenářský deník se svou třetí přečtenou knížkou, přineste ho prosím co nejdříve, abyste si ještě zasloužili diplom pro dobrého čtenáře!

V matematice začneme počítat do 100 s přechodem přes desítku. V prvouce si budeme povídat o tom, jak trávíš svůj volný čas. Ve výtvarné výchově si zavzpomínáme na sobotní karneval. Na tělocvik měj připravené oblečení do tělocvičny i na ven.

Ty mažoretky, které mi nevrátily kostým + rukavičky, čepičku hned na karnevale, přineste mi ho prosím do školy.

A několik plánovaných akcí:
• V pátek 6. dubna budeme spát ve škole. Budeme si číst nějakou hezkou knížku, zpívat, vyrábět. V žákovské knížce mi prosím vyplňte, jestli přijdete jen na odpolední program nebo budete ve škole i spát.
• V úterý 17. dubna proběhne fotografování tříd.
• V úterý 5. června pojedeme na výlet do Čapího hnízda.

Přeji vám pěkné jarní prázdniny. Sami určitě víte, kdo z vás potřebuje i přes prázdniny procvičovat počítání, aby vše za ten týden nezapomněl. Některým z vás v pátek rozdám pracovní listy, které můžete k procvičování využít.

Lucka Kolorosová

Sebehodnocení ( čím mi to jde lépe, tím více vybarvených smailíků)

Četl(a) jsem svou knížku každý den i během jarních prázdnin.

Poznám podstatná jména.