3. třída (2018/2019)

Milí třeťáci,

v pondělí začneme čtvrtletní prací z matematiky. Další dny pak budeme v matematice násobit a dělit devíti a deseti.

V českém jazyce si řekneme, co je to kořen slova, co jsou to slova příbuzná, a začneme se učit vyjmenovaná slova.

Minulý pátek jsme část dne věnovali deskovým hrám, hlavně hře Osadníci z Katanu, kterou jsme vyhráli v soutěži nakladatelství Grada (https://www.grada.cz/detsky-knizni-klub/dkk/souteze-grada/ ). Přišli jsme tak o tělocvik, a proto v pondělí spojíme prvouku s tělesnou výchovou. Půjdeme ven a kromě běhání a skákání se pokusíte opět pomocí buzoly určovat světové strany. Ve středu si pak v prvouce na mapě ukážeme, s kterými státy Česká republika sousedí.

V pátek se zúčastníme další soutěže nakladatelství Grada, která se tentokrát týká knížek Veroniky Válkové Kouzelný atlas. Naším úkolem bude přinést do školy co nejvíce těchto knížek a udělat z nich dlouhého hada. Pokud některý díl této knižní série máš, přines ho prosím v pátek do školy. Zkus se zeptat i svých kamarádů, jestli některý díl Kouzelného atlasu nemají a zda by ti ho na jeden den nepůjčili. Kromě toho si ale v pátek přines opět i svou knížku.

V úterý 13. 11. nás čeká preventivní program Hasík.

Do konce týdne mi můžeš přinést objednávku z knižního katalogu Knížata

Připomeň prosím rodičům, že se na ně těším ve středu 14. 11. v 17 hod. na třídních schůzkách.

Přeji příjemný týden. Lucka Kolorosová

Sebehodnocení
Mám v pořádku kufřík na výtvarnou výchovu, mám v něm vše potřebné.
Vím, co jsou to slova příbuzná.

Děti ze III. třídy si 100. výročí vzniku naší Československé republiky připomínaly už od začátku tohoto školního roku. Kreslily pana prezidenta Masaryka, vyráběly českou vlajku, učily se naši státní hymnu. Společně jsme si četli knížku Veroniky Válkové Kouzelný atlas 1918. Výjimečný byl pro ně ale pátek 26. října, kdy přišli všichni třeťáci do školy oblečeni v národních barvách. Naučili se písničku Ach synku, synku, vyrobili věnce, které pak položili u památníku na návsi. Vlastnoručně vyrobenými vlajkami ozdobili strom vedle vchodu do školy a zapojili se tak do akce Agentury Dobrý den Pelhřimov s názvem Český den s českými vlajkami. Šlo o rekord nejvíce vyvěšených vlajek České republiky. Věřím, že děti ze třetí třídy budou už napořád vědět, co slavíme 28. října, proč je tento den státní svátek, a nebude to pro ně jen den, kdy se nemusí jít do školy.